Planowanie polityk publicznych na rzecz osób z niepełnosprawnością na Białorusi

Aktualności

06.03.2018

Nie zwalniamy tempa

Nie zwalniamy tempa i z początkiem marca wracamy do pracy nad lokalnymi strategiami. Nasi białoruscy koledzy mówią, że 1 marca to początek wiosny, jednak bardzo trudno nam w to uwierzyć. Wkoło, jak okiem sięgnąć – biało.

Szczuczyn przywitał nas zimą: mrozem, śniegiem i słońcem. Kolejne nasze spotkanie w ramach pracy nad lokalnym planem działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Pracujemy w kinie, w którym jest zimno. Siedzimy w ubraniach. Jednak pracujemy bo sprawa jest ważna. Nikt się nie poddaje. Praca idzie i są efekty. Następnym razem będzie cieplej. A tym razem pozostaje nam ogrzewanie ciepłą kolacją.

Kolejny miejsce pracy to Wołożyn. Tu jest cieplej niż w Szczuczynie. Praca szła dobrze, choć nie było łatwo. Cele, rezultaty i wskaźniki całkiem nas pochłonęły. Agenda 50 w Wołożynie ma się coraz lepiej.

Trzeci z rzędu pracowity dzień Fundacji TUS w projekcie Agenda 50 i trzecie miejsce - Mińsk. Podróżowanie po Białorusi idzie nam coraz lepiej. W Mińsku także biało – dzieciaki przygotowują igloo, by przetrwać mrozy. Przedstawiciele miast tworzących lokalne plany działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami spotykają się w Mińsku by wspólnie popracować, opowiedzieć o małych grantach, zaplanować wizyty studyjne. Jest dużo wymiany doświadczeń, ale też zwykłych rozmów.

Ostatni dzień pracy – my nadal w Mińsku. Tym razem to spotkanie partnerów realizujących projekt. Omawiamy postępy prac w miastach, planujemy wizytę studyjną białoruskich organizacji i przedstawicieli urzędów w Danii. Wyjeżdżamy zmęczeni i z poczuciem dobrej i potrzebnej roboty.