Planowanie polityk publicznych na rzecz osób z niepełnosprawnością na Białorusi

Aktualności

22.12.2017

Spotkanie partnerów. Wołożyn i Szczuczyn planują. Ruszają minigranty

Koniec roku jest w projekcie nie tylko pracowity, ale też pełen konkretnych działań. Nie tylko odbyło się kolejne robocze spotkanie partnerów. W Wołożynie i Szczuczynie powstają pierwsze wersje lokalnych planów działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Spotkanie partnerów to dwudniowa praca planistyczna. Było intensywnie, twórczo, gęsto. Dopinaliśmy terminy spotkań strategicznych w miastach, gdzie tworzymy plany działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Planowaliśmy polsko-białoruskie wsparcie planów działań. Omawialiśmy jak mają przebiegać prace w ramach sześciu minigrantów. Sporo dyskutowaliśmy o wzajemnej komunikacji. Stale się od siebie uczymy, poznajemy perspektywę czterech krajów zaangażowanych w projekt.

Małgorzata Peretiatkowicz i Piotr Todys udzielili wywiadu, który zaowocował dwoma dużymi publikacjami. Sporo w nich o naszej pracy w Białorusi i w Polsce.

https://en.eurobelarus.info/news/society/2017/12/19/it-is-impossible-to-talk-about-persons-with-disabilities.html

https://en.eurobelarus.info/news/society/2017/12/20/polish-experts-we-say-equality-and-you-say-inclusion.html

W Wołożynie byliśmy już po raz kolejny. Dwudniowy warsztat w gościnnych progach biblioteki poświęcony był bardzo konkretnemu zadaniu - w wyniku intensywnej pracy powstała pierwsza wersja lokalnego planu działania. W Szczuczynie nasz białoruski partner Biura Praw Osób z Niepełnosprawnościami wykonał podobną porządną robotę.

A jak by tego jeszcze było mało, to w Szczuczynie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach uruchomionego mini grantu.

https://eurobelarus.info/special-project/inklyuziv/2017/12/21/adz-n-u-pol-ne-vayar-ale-razam-my-mozham-shmat-fota.html