Planowanie polityk publicznych na rzecz osób z niepełnosprawnością na Białorusi

Aktualności

04.12.2017

Rusza projekt „Równi wobec równych”

W białoruskich mediach piszą o sukcesach wypracowanych w ramach naszego wspólnego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W Stolinie, w ramach międzynarodowego projektu Agenda 50, organizacje pozarządowe i władze lokalne przystępują do działania mającego na celu niezależne życie osób niepełnosprawnych.

Projekt „Równi wobec równych” ma dobry start dzięki wsparciu władz lokalnych, z którymi lokalne ngo mają dobrą współpracę w dziedzinie niepełnosprawności. Pierwszy monitoring środowiska pod kątem dostępności rozpoczął się cztery lata temu. Okazało się, że nie wszystkie sprawdzone miejsca spełniały standardy – była potrzeba skorygowania różnych niedogodności.

Teraz, w ramach projektu odbyły się seminaria i spotkania w formule okrągłego stołu, gdzie działacze ngo ze Stolina współpracują z ngo z innych krajów: Polski (Fundacja TUS) , Litwy, Danii.

- Nasz globalny cel, to niezależne życie osób niepełnosprawnych. Równy dostępu do wszystkich usług. Dostępność - to nie tylko rampa. To także możliwość odwiedzenia sklepów, chodzenie do kina, restauracji czy bycie konkurencyjnym na rynku pracy - podkreśla Michał Skrabeyka. przewodniczący Centrum wsparcia młodego niepełnosprawnego.

https://eurobelarus.info/special-project/inklyuziv/2017/12/04/bezbar-ernae-asyaroddze-geta-ne-pandus-a-srodak.html